„Gandras" diegia naujus įrenginius

Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšos daugeliui įmonių atrodo beveik nepasiekiamos. Parengti sėkmingus projektus, kuriems būtų skiriamas Europos Sąjungos finansavimas, pasiseka ne visoms bendrovėms. Tačiau yra nemažai įmonių, kurios ES skirtą paramą sėkmingai įgyvendina, taip plėsdamos ir gerindamos savo veiklą. Viena iš tokių įmonių yra uždaroji akcinė bendrovė „Gandras Energoefektas“.


UAB „Gandras Energoefektas“ buvo įkurta 1989 m. Visagine, vadovaujant generaliniam direktoriui Dmitrij Podčernin. Ši bendrovė vykdo savo veiklą Baltijos ir Rusijos šalių rinkose. Šalys, kuriose gaminama UAB „Gandras Energoefektas“ įranga: Anglija, Ispanija, Švedija, Japonija, Rusija, Ukraina ir kt. Tiekdama energetinę įrangą, parduodama energijos ekonomiją, UAB „Gandras Energoefektas“ sumažina užsakovų gamybines išlaidas. Visa tai pasiekiama projektuojant, montuojant ir paleidžiant šiuolaikinę, aukštos kokybės ir patikimą įrangą, vykdant mokymus personalui.

UAB „Gandras Energoefektas“ dirba su siauros specializacijos montavimo ir statybos organizacijomis, turinčiomis didelę darbo patirtį. Per daugelį UAB „Gandras Energoefektas“ darbo metų nuolatiniais jų  užsakovais tapo: AB „Anykščių vynas“ (Lietuva), AB „Kalnapilis“ (Lietuva), AB „Klaipėdos energija“ (Lietuva), AB „Panevėžio energija“ (Lietuva), AB „Šiaulių energija“ (Lietuva), AB „Žemaitijos pienas“ (Lietuva), AB „Rokiškio sūris“ (Lietuva), VĮ „Visagino energija“ (Lietuva), AB „Utenos trikotažas“ (Lietuva), AB „Utenos-Švyturio alus“ (Lietuva) ir kitos didelės bendrovės.

UAB „Gandras Energoefektas“ šiuo metu įgyvendina projektą „UAB „Gandras Energoefektas” tarptautinio konkurencingumo didinimas diegiant apšvietimo sistemų gamybos iš antrinių žaliavų, liniją“, kurį bendrai remia Lietuvos Respublika ir Europos Sąjunga. Projekto tikslas – plėsti veiklą ir pradėti naujų gaminių gamybą. Vykdant projektą siekiama įsigyti ir įdiegti kokybiškus įrenginius, leisiančius gaminti plastikinius gaminius (šviestuvus ir atšvaitus) iš antrinių plastamasės atliekų. Tai tiesiogiai įtakos darbo našumo, o tuo pačiu ir apyvartos, pelno ir eksporto apimčių augimą. Naujausia technologinė įranga užtikrins ilgalaikį įmonės konkurencingumą, garantuos naujas darbo vietas Visagino gyventojams.

Vykdomas projektas leis ne tik išspręsti plastiko atliekų problematiką, bet ir užtikrins nemokamas žaliavas. Visam projektui įgyvendinti reikia 9.830.000 Lt be PVM (suma su PVM – 11.894.300 Lt.) investicijų, iš kurių 60 proc., arba 5.898.000 Lt gaunama ES struktūrinės paramos forma, lėšas gaunant iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Verslo plane atlikti apskaičiavimai rodo, kad per 3 metus nuo projekto pabaigos išaugs įmonės darbo našumas, padidės apyvarta ir eksportas.

Pasak UAB „Gandras Energoefektas“ generalinio direktoriaus Dmitrij Podčernin, projekto metu visas dėmesys ir pastangos yra skiriamos projekto tikslui ir rezultatams pasiekti.