Kondensato indai

Kondensato indai

Termostatiniai kondensato indai

 

Šis kondensato indų tipas reaguoja į garo slėgio kitimą. Būdami nedidelių gabaritų, šie kondensato indai turi didelį pralaidumą. Specialioji konstrukcija ir didelis darbo elementų atsparumas užtikrina ilgą darbo laiką.

   

Termodinaminiai kondensato indai

 

Termodinaminių kondensato indų darbo principo pagrindas - įvairaus tankumo terpės kinetinės energijos naudojimas. Kondensatas pakelia lėkštę ir patenka į išėjimo skylę. Patekdamas garas dideliu greičiu eina tarpeliu tarp lėkštės ir korpuso, dėl ko slėgis po lėkšte mažėja. Dėl slėgio skirtumo virš lėkštės ir po lėkšte ji prispaudžiama prie sandarinimo žiedų ir sustabdo garą. Garas virš lėkštės kondensuojasi, slėgis virš lėkštės krinta, ir ji vėl keliama praeinančiu kondensatu.

   

Plūduriniai kondensato indai

 

Plūduriniai kondensato indai yra specialios konstrukcijos ir pasižymi tam tikrais privalumais, lyginant su kitais kondensato indais. Bimetalinis elementas leidžia taupyti šiluminę energiją dėl papildomo kondensato aušinimo. Darbo principas grindžiamas bimetalinio elemento ir plūduro ypatybių unikaliu junginiu.

   

Stūmokliniai kondensato indai

 

Šie ypatingai patikimi kondensato indai vienodai efektyviai veikia, esant beveik bet kuriam kondensato sunaudojimui. Kompaktiškumas ir didelis pralaidumas užtikrina efektyviausią šilumos mainų režimą. Jie geriausiai tinka įrengimams su reguliuojama temperatūra.

   

Kondensato indai su apverstos stiklinės formos plūduru

 

Patekdamas į kondensato korpusą, stiklinės formos plūduras kyla į paviršių ir uždaro išėjimo skylę vožtuvu, pritvirtintu prie viršutinės plūduro dalies. Kondensatui patenkant, plūduras prisipildo, skęsta ir vožtuvas atidaro kondensatui išėjimą. Garui arba garo su kondensatu mišiniui patenkant, garas, susirinkdamas viršutinėje plūduro dalyje, išstumia kondensatą iš plūduro. Plūduras kyla į paviršių ir vožtuvas uždaro išėjimą kondensatui.