Membraninė degazacija  - efektyvesnis ir universalus metodas vandens pašalinimui iš visų ištirpintųjų dujų / vandens įsotinimui, kuriuo naudojamasi daugelyje pramonės šakų.

 

Membraninių deaeratorių veikimo principa - sudaro difuzinis ištirpintųjų dujų (deguonies ir / ar anglies dioksido) pernešimas į inertinių dujų nešiklio srautą arba ak vakuumą per hidrofobines membranos poras. Tokiu atveju jis nesukuria membranos per membraną, nes Norint gauti didžiausią įpakavimo tankį, naudojami membranos moduliai su pusiau mikroporinėmis membranomis.

 
   
Yra 3 budai organizuoti membraninės degazacijos procesą:  su dujų nešikliu, Kuris tiekiamas į membraninius pluoštus, su vakuumu viduje mišrus būdas, pagal kuri nuo vienos pusės į pluoštus tiekiamos dujos, о kitoje - palaikomas vakuumas su skysčių žiediniu vakuuminiu siurbliu. Vanduo slenka į tarppluoštinį paviršių su priešsrove dujų nešiklio tiekimui.
 
 
 
Sumontuotas membranos degazavimas yra surenkamas iš membranos modulių, membranos plotas yra nuo 0,18 iki 220 m2. Atskirų modulių našumas 330 l / h - 90 m3 / h. Galima sureguliuoti likusią ištirpusių dujų koncentraciją vandenyje.

 

Membraninių deaeratorių pranašumai:

  • Modulinis dizainas leidžia mažinti ar didinti įrangos našumą ir dujų ištraukimo laipsnį, atsižvelgiant į poreikius;
  • Stabili ir aukšta vandens paruošimo kokybė;
  • Platus sąnaudų diapazonas, didelė modelių eilė;
  • Kompaktiškumas ir nedidelis svoris;
  • Paprastas montavimas ir eksploatavimas;
  • Degazacijos procese nenaudojami cheminiai reagentai;
  • Nėra tiesioginio fazių pasirinkimo;
  • Ekologiškumas.

 

Membraninių deaeratorių trūkumai:

  • Dideli eksploataciniai kaštai (nuolatinis azoto naudojimas).

 

Vandens atmosferinio tipo deaeracijos sistemos trumpas veikimo aprašymas

Terminį atmosferinį deaeratorių sudaro vandens čiurkšliniai maišymo šilumokaičiai ir atmosferinis cikloninis separatorius.

Deaeratoriuje įrengta dvipakopė degazacijos schema: 1 pakopa – pradinio chemiškai išvalyto vandens pašildymas nuo 5÷10˚С temperatūros iki 102 ˚С temperatūros maišymo šilumokaityje, 2 pakopa – dujų ir garo mišinio ir cikloninio separatoriaus vandens pasidalijimas.

Pradinis chemiškai išvalytas 5÷10˚С temperatūros (ar 45÷55ºC, kai pradinis vanduo slenka per vandentakio šilumokaitį, kur deaeruotas vanduo jį šildo po deaeratoriaus bako) vandens srautas su 0,1÷0,3 atm slėgiu slenka į vandens čiurkšlinį maišymo šilumokaitį, kur vandens šildymas vyksta iki 102˚С temperatūros su 0,1÷0,4 atm garo slėgiu. Jeigu intensyviai maišyti su garu šilumokaičio maišymo kameroje aukštas greitąsias vandens sroves, tai ištirpintusios dujos (О2, СО2) virs dujų ir garo burbuliukais. Susiformavęs dvifazis srautas slenka į cikloninį separatorių, kur vyksta dujų ir garo mišinio ir vandens išsiskyrimas. Deaeruotas vanduo nusrūva į tarpinę talpą (tarpinės talpos tūris (m3) yra 50% nuo maksimalaus deaeratoriaus vandens našumo), o išskirtos dujos išsisklaido į atmosferą. Iš tarpinės talpos deaeruotas vanduo slenka į siurblių susiurbimą ir toliau pagal schemą. Tarpinės talpos įrengimo aukštis turi būti apie 3 m, jeigu įrengtume vandentakyje šilumokaitį, kad aušintų deaeruotą vandenį iki 80ºС temperatūros naudodamasis pradiniu chemiškai išvalytu vandeniu. Tai reikalinga tam, kad būtų išvengta deaeruoto vandens, tekančio į tiekiamuosius siurblius, užvirimo.

Vandens lygį tarpinėje talpoje galima sureguliuoti reguliavimo vožtuvu, kuris įrengtas linijoje, kuria chemiškai išvalytą vanduo tiekiamas į šilumokaitį. Tarpinė talpa turi slėgio skirtumo daviklį, iš kurio elektros srovės signalą gauna PID keitiklis, valdantis reguliavimo vožtuvą.

Chemiškai išvalytą vandenį po šilumokaičio galima reguliuoti reguliavimo vožtuvu, kuris įrengtas garo tiekimo linijoje. Sušildyto vandens vamzdynas po šilumokaičio turi temperatūros daviklį, iš kurio signalą gauna PID keitiklis, valdantis reguliavimo vožtuvą.

  • paprasta konstrukcija ir priežiūra;
  • aukštas patikimumas;
  • aukštas deaeracijos efektas, esant sumažintoms temperatūroms t=76-80˚С;
  • proceso automatizavimas.


Techninės charakteristikos

 

Deaeratoriaus nominalus našumas  7, 15, 35, 50, 100, 150, 200 m³/val 
Vandens nominali temperatūra prieš deaeratorių 75-80˚С
Vandens nominalus slėgis prieš deaeratorių 4 bar
Nominalus slėgis deaeratoriuje (pagal vakuummetrą) -0,5 bar
Ištirpintojo deguonies koncentravimas prieš deaeratorių >8000 mkg/l
Ištirpintojo deguonies koncentravimas po deaeratoriaus <50 

 

Vakuuminio deaeravimo sistemos trumpas darbo aprašymas:

 

Chemiškai išvalytas 20˚С temperatūros vanduo tiekiamas į šilumokaitį, šildomas iki 76-80°С temperatūros ir po to vanduo tiekiamas į vakuuminio deaeratoriaus darbines tūtas.

Esant deaeratoriaus minimaliam apkrovimui vanduo paduodamas į vieną deaeratoriaus tūtą. Kitos tūtos uždaromos vožtuvu su elektros pavaromis.

Praeidamas per darbines tūtas chemiškai išvalytas vanduo užverda, ir išskiriamos ištirpusios koroziškai aktyviosios dujos (O2, CO2).

Vakuuminio deaeratoriaus slėgis yra -0,5÷-0,7 atm. (vakuummetro parodymai). Po vakuuminio deaeratoriaus deaeruotas vanduo nuteka į deaeratoriaus baką. Deaeratoriaus bako talpa lygi 5-10% nuo maksimalaus valandinio srauto.

Deaeruotas vanduo iš bako deaeroto vandens siurbliu paduodamas į akumuliacinius bakus arba į katilus.

Išsiskirusios koroziškai aktyviosios dujos iš deaeratoriaus kolonėlės ir deaeratoriaus bako pašalinamos vandens žiediniu vakuuminiu siurbliu. Sistemoje numatyti 2 siurbliai (vienas - darbinis, antras - rezervinis). Vakuuminio siurblio sandarinimo skystis yra šaltas, 15-20˚С temperatūros, techniškas vanduo. Šaltas vanduo į vakuuminį siurblį paduodamas siurbliu iš šalto vandens bako.

Po vakuuminio siurblio atidirbtas vanduo ir vandens-dujų mišinys nupilami į vakuuminio siurblių vandens baką.




Kontaktai

Veteranų g. 5-А, А/d 11
Visaginas  LT-31114
Utenos apl. 

Lietuva (Lithuania)


gandras@gandras.net

+(370) 386 71 481

www.gandras.net

Užsakimas

Contact us

Your message has been sent sucessfully